پایش سلامت

خدمات انجام شده در قالب چكاپ شامل موارد زير می باشد

مرحله اول

آزمايش كامل خون
قند خون، تيروئيد، چربی های خون شامل کلسترول، تری گلیسرید، HDL ،LDL، شمارش کامل سلول های خون (CBC) برای بررسی کم خونی ها و اختلالات گلبول های سفید و پلاکت و اندازه گیری الکترلیت های خون شامل سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و mg ، zinc ، vitB12 ، folic acid ، TIBC، ويتامين  B12، گروه خون،‌ ذخيره آهن، آيتم های روماتولوژی ( RF CRP) و بررسی عملکرد کبد شامل بیلی روبین، آنزیم های کبدی، تست های هپاتیت، GGT و بررسی عملکرد کلیه شامل اندازه گیری اوره و کراتیتن و آزمایش HIV ,و اندازه گیری ویتامین D3 خون می باشند.

آزمايش كامل ادرار
بررسی سلامت کلیه و مجاری ادراری از نظر وجود، عفونت ادراری، وجود خون در ادرار و غيره

آزمايش كامل مدفوع
بررسی وجود خون در مدفوع، وجود انگل، کیست و گلبول سفید در مدفوع که بیانگر عفونت روده ای می باشد و بررسی آنتی ژن هلیکوباکتر بیلوری که عامل ایجاد و مشکلات معده می باشد.

آزمايش غربالگری سرطان
شامل FREE PSA ،PS برای تشخیص زودرس سرطان پروستات برای آقايان، آزمایش پاپ اسمیر برای خانم ها.

مرحله دوم

بررسی دقيق ساختمان و عملكرد قلب
معاينه، نوار قلب،‌ اكو، تست ورزش

مرحله سوم

اقدامات تصويربرداری
شامل رادیوگرافی قفسه سینه، سونوگرافی شکم و لگن، سونوگرافی پستان، ماموگرافی (در خانم های بالای 40 سال)

مرحله چهارم

بررسی كامل شنوايی سنجی و بينايی سنجی
بررسی کامل شنوایی توسط پیشرفته ترین دستگاه ها و زیر نظر متخصصین این رشته و اوپتومتری (بينايی سنجی)

مرحله پنجم

بررسی دستگاه گوارش
بررسی دستگاه گوارش این اقدامات شامل آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی(مری، معده و اثنی عشر) که در طی آن می توان بیماری های خوش خیم و بدخیم دستگاه گوارش را در مراحل اولیه با دقت بالا تشخیص داد.

مرحله ششم

گردآوری و تحليل نتايج
پس از انجام ویزیت های فوق، نتایج این مشاوره ها به همراه نتایج آزمایشات و عکس برداری های فرد توسط پزشک پایش سلامت جمع آوری و تحلیل می شود. نهایتا به صورت گزارش نهایی چکاپ به فرد ارائه می گردد.

مرحله هفتم

ارجاع به ساير متخصصين
در صورتی که در طی چکاپ، هر گونه اختلال در سیستم های بدن مشاهده گردد، از طرف کلینیک تسهیلات لازم جهت انجام آزمایشات تکمیلی و تخصصی برای بیمار فراهم می شود تا با انجام این آزمایشات تشخیص قطعی و درمان زیر نظر متخصص مربوطه انجام پذیرد.