فواید کدو تنبل چیست؟


 

کدو تنبل یا کدو حلوایی از خانوده کدوها است که اغلب مردم فکر می کنند فقط به عنوان بخشی از تزئین سنتی جشن هالووین یا مراسم شکرگزاری می توان از آن استفاده کرد، با این حال گوشت گیاه کدو حلوایی طیف وسیعی از فواید سلامتی را در خارج از این جشن ها برای بدن مي كند

 


کدو تنبل یک گیاه بسیار مغذی و کم کالری، اما سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که همه این خواص در دانه ها، برگ ها و آب میوه آن موجود است. روش های زیادی برای ترکیب کدو حلوایی در دسرها، سوپ ها، سالادها، مواد غذایی کنسرو شده و حتی به عنوان جایگزین کره وجود دارد.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، در ادامه بسیاری از فواید کدو تنبل و روش های گنجاندن آن در رژیم غذایی سالم توضیح داده می شود. کدو حلوایی دارای یکسری مزایای خارق العاده است از جمله اینکه یکی از شناخته شده ترین منابع بتاکاروتن به شمار می آید.


بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی به سبزی ها و میوه های نارنجی رنگ زندگی و گرمی می بخشد، بدن نیز هر نوع بتاکاروتن مصرف شده را به ویتامین A تبدیل می کند. مصرف مواد غذایی با حجم بالای بتاکاروتن فواید زیر را به همراه دارد:


کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان، محافظت در برابر آسم و بیماری های قلبی و کاهش خطر دژنراسیون ماکولای وابسته به سن.
بسیاری از مطالعات نشان می دهند مصرف مواد غذایی گیاهی بیشتر مانند کدو حلوایی خطر چاقی و مرگ و میر را کاهش می دهد، همچنین می تواند با کمک به پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی به فرد کمک کند. به علاوه باعث حفظ سلامت پوست و مو، افزایش انرژی و شاخص توده بدن سالم می شود.


تحقیقات مزایای زیادی را برای کدو حلوایی نشان می دهد از جمله:


تنظیم فشار خون با کدو حلوایی
مصرف کدو حلوایی برای قلب مفید است، فیبر، پتاسیم و ویتامین C موجود در کدو تنبل از سلامت قلب پشتیبانی می کنند. نتایج یک مطالعه در سال 2017 روی دو هزار و 722 شرکت کننده نشان داد مصرف پتاسیم کافی تقریبا به اندازه کاهش سدیم در درمان فشار خون نقش دارد.
فشار خون بالا یک عامل خطر برای بیماری های قلبی محسوب می شود، به طور معمول کاهش مصرف سدیم شامل مصرف وعده هایی است که حاوی نمک کمی هستند یا اصلا نمک ندارند. براساس گزارش دفتر مکمل های غذایی موسسه ملی بهداشت، مصرف پتاسیم بیشتر خطر ابتلا به سایر انواع بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد. البته برای تایید تاثیرات مصرف کدو حلوایی بر سکته مغزی و خطر بیماری های قلبی عروقی تحقیقات بیشتری نیاز است.


کاهش خطر ابتلا به سرطان با کدو حلوایی
مطالعه ای در سال 2016 نشان دهنده رابطه مثبت بین رژیم غذایی غنی از بتاکاروتن و سرکوب تومور در سرطان پروستات است، همچنین نتایج یک مطالعه مقطعی در سال 2014 نشان می دهد بتاکاروتن سرعت رشد سرطان روده بزرگ را در جمعیت ژاپن کاهش داده است.